facebook
CZ
Menu

CZ


Rada spolku JM-Net na mimořádném zasedání dne xxx schválila následující opatření, které slouží jako pomoc členům spolku JM-Net potažmo jako pomoc společnosti v této nelehké době. Spolek JM-Net slouží svým členům a společnosti a usiluje mimo jiné o to, aby společnost byla co nejvíce informovaná a aby bylo společnosti (členům) umožněno komunikovat. Spolek si je vědom své společenské odpovědnosti a přijímá následující opatření.

Pomoc všem členům


 • Odpuštění příspěvků členům, kteří platí pomocí složenek

  Jelikož tento způsob platby příspěvků využívají především senioři, nechceme je v tuto dobu stresovat cestou na poštu.

 • Odpuštění příspěvků členům v případě těžké životní situace

  Pro ostatní členy platí to co vždy. Neváhejte se v případě těžké životní situace ozvat. Rada spolku může odpustit členský příspěvek na omezenou dobu.

 • Dočasné přerušení vyloučení členů ze spolku z důvodu neplacení čl. příspěvku

  Rada spolku v následujících měsících nebude vylučovat členy z důvodu neplacení.

  Pomoc členům - zejména seniorům


  Cílem následujících opatření je, aby členové (zejména senioři) byly minimálně afektování opatřeními vlády v souvislosti se šířením koronaviru. Náš spolek chce primárně členy vzdělat tak, aby dokázali nakoupit (zejména) potraviny online.

 • Vzdálená podpora - pomoc s počítačem

  Až do odvolání se zřizuje členská výhoda - vzdálená pomoc členům s počítačem (v rámci čl. příspěvku). Cílem spolku není konkurovat komerčním firmám, které za poplatek poskytují vzdálenou podporu. V této době je nicmé důležité pomoci lidem, kteří řeší akutní problém s počítačem. Prosíme členy, aby tuto výhodu využivali jen v případě nutnosti. Podpora nebude řešit problém typu počítač mi funguje pomalu. Pro podporu se stačí ozvat na náš helpdesk nebo napsat e-mail a dobrovolník se vám ozve.

 • Vzdálená podpora - pomoc s nákupem online

  Každý člen (zejména senior) se může ozvat s prosbou o pomoc s online nákupem. Dobrovolník pomůže vzdáleně navést člena tak, aby dokázal online objednávat potraviny. Pozor - v dnešní době většina společností podporuje pouze platbu online. Spolek zároveň připravuje návod jak pro nákup postupovat a jaké servery pro online nákup existují.

 • Vzdálená podpora - pomoc s komunikací

  Každý člen (zejména senior) se může ozvat v případě problému s komunikací pomocí komunikačních programů skype, webex a dalších. Dobrovolník se ozve členovi zpět a pokusí se pomoct s problémem.

  Vzdělání


  Jelikož díky vládnímu nařízení byly přerušeny veškeré vzdělávací aktivity spolku, přesunujeme tyto aktivity na komunikační platformu. Aktuálně máme ve spolupráci s dalšími členy připraveny výukové materiály. Lektor vás bude kontaktovat včetně ustanovení vzdálených konzultací pomocí komunikační platformy webex.

  Roušky


  Snažíme se opatřit roušky pro naše členy. Pokud byste nám dokázali pomoci, neváhejte nás kontaktovat. Sháníme dobrovolníky, kteří budou šít roušky. Tyto roušky budeme distribuovat primárně našim členům - seniorům.