IPv6 neni nasazena na všech vysílačích a přístupových bodech plošně, zapíná se většinou až tam, kde někdo poprvé projeví zájem. Vždy nám proto prosím napište, abychom konfiguraci zkontrolovali a ověřili společně.
Přidělování IPv6 prefixu probíhá v síti na základě zdrojové MAC adresy požadavku skrze nás Radius server. U běžných wifi routerů se jedná o MAC adresu stejnou jako u IPv4 adres. Např. routery od UBNT (ale i jiné) to mají složitější (viz níže).
Dokud není MAC adresa zařízení uložena v naší databázi, přiděluje DHCPv6 server nefungující adresy začínající fe80:1111:1111.
Toto je nastavení vhodné pro domácí sítě, kde není v cestě router s NATem. Pokud router máte (většinou ano), přepněte ho do bridge režimu (IPv4 i IPv6 adresy bude přidělovat samotná anténa) nebo se domluvíme na rekonfiguraci antény (v bridge režimu může být totiž naopak ona a o vše se bude starat domácí router - pokud DHCPv6-PD umí).
Ubiquiti routery se chovají jinak než ostatní routery, nepoužívá DUID v typu DUID-LLT a IPv6 požadavky ve výchozím nastavení chodí z náhodně vygenerované MAC adresy a ne z MAC adresy routeru. Taková adresa ani nelze dohledat v databázi MAC adres výrobců. Vynutit správný formát DUIDu lze příkazy níže, ale pokud je router zanesený v controlleru (pravděpodobně je), tak ten po čase nastavení zdá se přepíše a je nutné uložit změny ručně i do něj:
Počítač jako router asi moc uživatelů nepoužívá, ale i tam se to nastavuje obdobně jako u Ubiquiti routerů výše.
Poznámka: Pokud pro připojení do sítě používáte UBNT anténu, je ji nutné přes nás nechat přenastavit do režimu bridge